UWAGA: TO STRONA ARCHIWALNA! Zawiera dokumenty programowe obowiązujące do roku szkolnego 2016/17 w Akademiach Dobrej Edukacji prowadzonych przez Stowarzyszenie "Dobra Edukacja". Wymagania przedmiotowe dotyczą jeszcze niektórych klas w latach 2017-2022 - zgodnie z opisem na stronie Instytutu Dobrej Edukacji. Wszelkich aktualnych informacji dotyczących Instytutu prosimy szukać na jego aktualnej stronie.

19 września 2014

Używamy Google Classroom

We wrześniu 2014 roku została uruchomiona usługa Google Classroom. Uczniowie i nauczyciele Akademii Dobrej Edukacji prowadzonych przez Stowarzyszenie Dobra Edukacja poprzez swoje konta utworzone w domenie dobraedukacja.edu.pl mają dostęp do Google Classroom.

Poprzez te konta korzystają także z poczty, Dysku Google, dyskutują w grupach i na forum. Jacek Staniszewski na blogu  http://adegoogle.blogspot.com/ objaśnia na serii filmików, jak się za to zabrać. Przygotował to z myślą o początkujących w tym wszystkim naszych uczniach i nauczycielach.  Każdy nowy uczeń i nauczyciel w swojej Akademii otrzymuje konto i wstępną pomoc, a filmiki szczególnie mogą pomóc tym, którzy dotychczas z żadnych narzędzi Google nie korzystali.

Wejście do Google Classroom