UWAGA: TO STRONA ARCHIWALNA! Zawiera dokumenty programowe obowiązujące do roku szkolnego 2016/17 w Akademiach Dobrej Edukacji prowadzonych przez Stowarzyszenie "Dobra Edukacja". Wymagania przedmiotowe dotyczą jeszcze niektórych klas w latach 2017-2022 - zgodnie z opisem na stronie Instytutu Dobrej Edukacji. Wszelkich aktualnych informacji dotyczących Instytutu prosimy szukać na jego aktualnej stronie.

29 marca 2014

Wolontariat Instytutu Dobrej Edukacji

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym programie szkoleniowym Wolontariat  Instytutu Dobrej Edukacji (WIDE), realizowanym w Gdańsku, w roku szkolnym 2014/15.

Biorąc udział w tym programie, uczestnicy nabędą praktyczną wiedzę dotyczącą tworzenia i wdrażania innowacyjnej koncepcji edukacyjnej - Programu Dobrej Edukacji. Po ukończeniu rocznego szkolenia połączonego z praktyką w strukturach stowarzyszenia, wybrane osoby, które zechcą dalej twórczo angażować się w rozwijanie koncepcji Programu Dobrej Edukacji,  mają możliwość, by nawiązać ścisłą współpracę z jedną z Akademii Dobrej Edukacji, tworzonych przez Stowarzyszenie "Dobra Edukacja".

Do zaproponowania takiego programu szkoleniowego skłoniła nas obserwacja, że z realizowaniem Programu Dobrej Edukacji najlepiej sobie radzą jego twórcy. Nowe osoby, starające się włączyć do pracy w naszych Akademiach, mają kłopot w przyswojeniu sobie przyjętych metod i zasad pracy. Doszliśmy do przekonania, że dopiero po przejściu programu szkoleniowego i asystowaniu przez pewien czas twórcom koncepcji, którzy również w pierwszych miesiącach pracy Akademii pracowali jako wolontariusze, można samodzielnie przystępować do realizowania Programu Dobrej Edukacji. Ponieważ jest to pierwszy uruchamiany program szkoleniowy z tego zakresu, będzie on całkowicie bezpłatny.

Obecnie Akademie Dobrej Edukacji działają już w Gdańsku i w Warszawie. Instytut Dobrej Edukacji, rozpoczynający właśnie swoją działalność w Gdańsku, zamierza tworzyć kolejne Punkty Konsultacyjne Instytutu, będące miejscami upowszechniania tworzonej koncepcji, powstawania następnych Akademii. Zajmą się tym osoby odpowiednio przeszkolone, które już poznają w praktyce sposób organizacji pracy Akademii Dobrej Edukacji.

Więcej o programie WIDE